Cellulit wodny, tłuszczowy czy cyrkulacyjny? Rodzaje cellulitu.

Posted on lip 8, 2013 in Cellulit | 0 comments

Cellulit wodny, tłuszczowy czy cyrkulacyjny? Rodzaje cellulitu.

Czy wiecie, że na skórkę pomarańczową uskarża się aż 8 na 10 kobiet? Jeżeli i wy należycie do tego grona, to z pewnością wiecie jak trudno jest się pozbyć tych nieestetycznie wyglądających podskórnych grudek.  Wynika to po części z tego, że nie wiedząc z którą jego odmianą mamy do czynienia podejmujemy nieodpowiednie środki zaradcze – a przecież sukces każdej terapii zależy od prawidłowo postawionej diagnozy! Dlatego dzisiaj przyjrzymy się podstawowym typom cellulitu – lekarze-specjaliści wyróżniają kilka jego odmian: cellulit wodny, cellulit tłuszczowy i cellulit cyrkulacyjny.

Cellulit wodny – obrzękowy

Ten rodzaj cellulitu jest wywoływany w głównej mierze zaburzeniami gospodarki hormonalnej oraz nieprawidłowościami w  krążeniu krwi i limfy. Z reguły dotyka młode i szczupłe kobiety, jednak od każdej reguły są wyjątki i równie dobrze może przydarzyć się paniom dojrzałymi/lub borykającym się z nadprogramowymi kilogramami. Pojawia się on zazwyczaj w okolicach bioder, na udach i ramionach w drugiej połowie cyklu miesiączkowego; towarzyszą mu takie nieprzyjemne doznania jak uczucie opuchnięcia, ociężałość kończyn i wrażenie napęcznienia skóry.  Jeżeli zauważasz u siebie podobne objawy jest duże prawdopodobieństwo, że właśnie z tą formą skórki pomarańczowej masz do czynienia. W walce z nią pomocne będą produkty bogate w przeciwutleniacze – owoce cytrusowe, różnego typu jagody i praktycznie wszystkie warzywa zielone. Dobrze jest uzupełnić ich braki poprzez właściwą suplementację preparatami tj.  Okseen –bogaty w witaminy E i C i selen, Pulmoseen, który zawiera m.in. beta-karoten, czy Goldseen – preparat z łatwo przyswajalnym i wysoce aktywnym koenzymem Q10, odpowiedzialnym m.in. za jędrność i elastyczność naszej skóry. Aby pozbyć się nagromadzonej w organizmie wody pijmy – paradoksalnie – dużo płynów! Najlepsza będzie naturalna woda mineralna, soki owocowe i herbaty ziołowe, jak np. herbata Gonseen, która pomoże pozbyć się z organizmu również nagromadzonych w nim toksyn! Oczywiście pamiętajmy o odpowiedniej dawce sportu – ważne, aby nie obciążał on naszego i tak nadwyrężonego układu krążenia – doskonale sprawdzą się zatem wszystkie sporty wodne!

Cellulit tłuszczowy – lipidowy

Ten rodzaj skórki pomarańczowej związany jest przede wszystkim z nieodpowiednią dietą, siedzącym trybem życia i nadprogramowym tłuszczykiem, a zwłaszcza nagromadzonym w nim węglowodanów, cukrów i trój glicerydów, których obciążony organizm nie potrafi rozłożyć  i usunąć. W związku z tym na skórze w miejscach gdzie tłuszcz lubi się odkładać (uda, pupa, brzuch) pojawiają się bolesne grudki i pofałdowania. Dla tego rodzaju cellulitu znakiem rozpoznawczym jest właśnie wyrazisty ból odczuwany w chwili ściśnięcia skóry oraz tuż po jej puszczeniu. Niestety cellulit tłuszczowy jest najtrudniejszym przeciwnikiem – w walce z nim czeka nas wiele wyrzeczeń, począwszy od całkowitej zmiany diety, wprowadzenia codziennej dawki ruchum, a na systematycznym korzystaniu ze specjalistycznych zabiegów kosmetyczno-leczniczych skończywszy.

cellulit dr nonaMy ze swojej strony polecić możemy Balsam Solaris, który dzięki aktywnym składnikom regenerującym i odżywczym głęboko spenetruje skórę, pomoże naszym komórkom w usuwaniu zalegających w nich zbędnych związków chemicznych. Również w tym przypadku zalecane jest systematyczne wypijanie detoksy kującej herbaty Gonseen oraz ukierunkowana na oczyszczanie organizmu suplementacja, np. preparatem Cleanseen. W aktywności fizycznej – w tym przypadku – ważna jest nie intensywność wysiłku, ale czas jego trwania – tłuszczyk spalamy dopiero po 30 minutach ćwiczeń! Idealnym rozwiązaniem będą systematyczne spacery, jogging czy jazda na rowerze. Jeśli chodzi o dietę – rezygnujemy ze słodyczy, potraw tłustych i wysokokalorycznych fasfoodów, wprowadzamy natomiast owoce, warzywa i produkty z kategorii tzw. slow-food.

Cellulit cyrkulacyjny

Ten rodzaj schorzenia stanowi kombinację dwóch powyższych,  pojawia się zwłaszcza na udach, tuż nad kolanami. Wiąże się z dużą bolesnością, wywołaną przez niedostateczne ukrwienie i niedotlenienie skóry, spowodowane skłonnością organizmu do magazynowania zarówno nadmiernych ilości wody jak i zbędnych produktów przemiany materii. W tym przypadku kluczowa jest zmiana trybu życia i wprowadzenie dużej ilości aktywności fizycznej – począwszy od ćwiczeń rozciągających i aerobowych, a na intensywnym treningu siłowym skończywszy. Czeka nas również restrykcyjna dieta, w której dominują warzywa i owoce morza. Ponadto zalecane jest uzupełniania niedoborów mineralnych i witaminowych, np. suplementami diety Dakseen, Chocoseen czy Soupseen. Kluczowe jest wprowadzenie odpowiedniej ilości kwasów omega-3, które znajdziecie m.in. w suplemencie Ravseen.

Cellulit to prawdziwa zmora współczesnych kobiet. Jednak jeśli będziemy uważnie obserwować swoje ciało możemy z łatwością zdiagnozować, która z jego odmian nas dotyka i gdzie szukać jej przyczyn (czy to hormonalnych, związanych z układem krwionośnym i limfatycznym, trybem życia czy związanych z informacjami genetycznymi zapisanymi  w naszym DNA).  Dzięki temu będziemy mieć solidne podstawy do rozpoczęcia naszej walki o piękną i gładką skórę każdego dnia!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *