Cysty na jajnikach? Nie wpadaj w panikę!

Posted on mar 26, 2013 in Cysty na jajnikach | 0 comments

Cysty na jajnikach? Nie wpadaj w panikę!

 Schorzenia, związane z organami rozrodczymi zawsze wzbudzały silny lęk wśród kobiet. Obawy wzbudzają też cysty na jajnikach: choć same w sobie nie są groźne, z czasem mogą stanowić dla zdrowia kobiety poważne zagrożenie, dlatego kobiety, u których zdiagnozowano torbiele, zawsze czują strach o swoje zdrowie.

Cysty na jajnikach nie takie straszne

Cysty na jajnikach to zmiany, wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania naszego układu hormonalnego. Najczęściej pojawiają się właśnie na jajnikach, jednak mogą być umiejscowione także w szyjce macicy lub na ściankach pochwy. Nie wolno ich lekceważyć, gdyż w niektórych przypadkach mogą przekształcić się w zmiany nowotworowe, zagrażające zdrowiu czy nawet życiu. Jednakże, jeśli lekarz zdiagnozował u Ciebie cysty na jajnikach, nie wpadaj w panikę – w większości przypadków te zmiany nie są groźne, podczas gdy silny, długotrwały stres, związany z ich pojawieniem się, może przynieść Twojemu organizmowi więcej szkody niż same torbiele. Tymczasem leczenie farmakologiczne lub hormonalne jest w stanie cysty na jajnikach skutecznie usunąć. Dlatego pamiętaj o stosowaniu się do zaleceń lekarz, a jednocześnie nie dopuszczaj do siebie stresu. Pamiętaj też, że jest coś, co możesz zrobić, by jeszcze skuteczniej zwalczyć cysty na jajnikach – dbaj o wzmocnienie organizmu.

Pomóż sobie zwalczyć cysty na jajnikach

Ostatnio coraz więcej mówi się o tym, że wiele chorób przewlekłych ma swoje początki w osłabieniu organizmu, nagromadzeniu szkodliwych toksyn oraz znacznych niedoborach minerałów i witamin. Podobnie jest i z torbielami – cysty na jajnikach stanowią dla nas sygnał, że organizm nie funkcjonuje prawidłowo i nie jest w stanie samodzielnie zwalczyć choroby. By go wzmocnić i ułatwić mu walkę, w pierwszej kolejności należy zadbać o usunięcie zatruwających organizm toksyn: w tym celu warto sięgnąć po naturalne produkty o działaniu silnie oczyszczającym, na przykład herbatkę Gonseen czy doskonały antyoksydant Ravseen. Drugim krokiem do wzmocnienia organizmu jest systematyczne uzupełnianie niedoborów witamin i minerałów. Pomogą nam w tym preparaty mineralno-witaminowe, takie jak zupa Soupseen, kakaowy napój Chocoseen czy batoniki Dakseen. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że – oprócz dostarczania optymalnej dziennej dawki witamin oraz mikro- i makroelementów – stanowią też pyszną, pełnowartościową przekąskę. Oczyszczanie i odżywianie organizmu warto wspomóc relaksującymi kąpielami w Kwartecie Soli z Morza Martwego, znanych ze swych fenomenalnych właściwości regeneracyjnych i pielęgnujących. By złagodzić stres, warto także przyjmować uspokajający Yamseen.

Cysty na jajnikach zwykle nie są groźne, jednak ich pojawienia się nie wolno lekceważyć, zawsze trzeba też robić wszystko, by skutecznie się ich pozbyć. Doskonałym uzupełnieniem zaleconego przez lekarza leczenia farmakologicznego, hormonalnego czy operacyjnego będzie systematyczne wzmacnianie organizmu – nie jest tajemnicą, że organizm silny i funkcjonujący prawidłowo lepiej zareaguje na leczenie i sprawniej upora się z chorobą. Co zaś szczególnie ważne, jeśli będziemy regularnie dbać o potrzeby swojego organizmu, w przyszłości będzie on w stanie skuteczniej bronić się przed nieprawidłowościami, dzięki czemu cysty na jajnikach mogą już nigdy się nie pojawić, gdyż usuniemy przyczynę powstawania ich.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *