Jakie objawy dają cysty na jajnikach?

Posted on gru 17, 2012 in Cysty na jajnikach | 0 comments

Jakie objawy dają cysty na jajnikach?

Wiele kobiet przez bardzo długi czas nie ma pojęcia, że wewnątrz swojego ciała noszą miniaturowe bomby zegarowe, jakimi mogą okazać się cysty na jajnikach. Wszystko dlatego, że cysty, znane także pod nazwą torbieli, najczęściej nie dają wyraźnych objawów, które lekarz lub sama kobieta potrafiliby bezbłędnie przyporządkować właśnie do tej choroby. Sygnały, jakie kobiecy organizm, borykający się z cystami, wysyła swojej właścicielce, są najczęściej bardzo niejednoznaczne, jednak można wyróżnić szereg objawów, które mogą sugerować właśnie pojawienie się cyst. Dowiedz się, jakie to objawy.

Cysty na jajnikach – jak je rozpoznać

Wprawdzie sygnały, wysyłane przez zmagający się z cystami organizm są bardzo różnorodne, jest jednak kilka przejawów, które powinny wzbudzić czujność każdej kobiety. Zaliczają się do nich przede wszystkim wszelkie nieprawidłowości, związane z cyklem menstruacyjnym, a także ból podbrzusza oraz bóle w trakcie współżycia. Sygnały mniej jednoznaczne to ogólne osłabienie organizmu, nudności, bóle głowy. Większe zmiany dają najczęściej objawy takie jak bóle brzucha, uczucie wzdęcia, zaparcia, czasem pojawia się także uczucie częstego parcia na pęcherz, co wiąże się ze zwiększoną częstotliwością oddawania moczu. Niestety, tego typu objawy są na ogół lekceważone i składane na karb stresu, nieprawidłowej diety bądź przemęczenia.

Zwróć uwagę na cykl menstruacyjny

Jednym z zasadniczym objawów, które powinny zaalarmować każdą kobietę, są zmiany w dotychczasowej regularności cyklu menstruacyjnego. Jeśli Twoje cykle skróciły się lub wydłużyły, stały się bardziej bolesne – koniecznie zgłoś się do ginekologa. Zwracaj też uwagę na obfitość krwawienia: jeśli cykle zazwyczaj były dość skąpe, a ostatnimi czasy zauważasz większą ilość krwi albo jeśli zawsze krwawiłaś obficie, a od jakiegoś czasu krwawienie jest niewielkie, także zgłoś się do lekarza. Takie objawy mogą, choć nie muszą świadczyć o obecności cyst. Problem w tym, że u wielu kobiet cykle są z natury dość nieregularne, i to zarówno pod kątem częstotliwości występowania, jak i pod kątem intensywności krwawienia, dlatego zaobserwowanie dodatkowych nieprawidłowości w ich długości bywa bardzo kłopotliwe, a czasem wręcz niemożliwe. Zawsze jednak warto obserwować swój organizm, gdyż wiedza na temat specyfiki jego funkcjonowania w zdecydowanej większości przypadków pozwala na wcześniejsze wykrycie nieprawidłowości.

Jak zapewne zauważyłaś, objawy cyst na jajnikach są najczęściej dość niejednoznaczne. Dlatego tak ważna w przypadku tego schorzenia jest profilaktyka i unikanie czynników, które mogą mieć wpływ na ich powstawanie.

W ramach profilaktyki możesz zastosować wszelkiego rodzaju suplementy naturalne np. Faza 9, Ravseen, Gonseen – doskonale oczyszczą one organizm i wspomogą jego funkcjonowanie na poziomie komórkowym. Kosmetyki pochodzące z natury, czyli oparte na najlepiej przyswajalnych składnikach naturalnych, jak na przykład maseczka iłowa, balsam solaris czy sól z Morza Martwego dodatkowo wzmocnią organizm.

Zaprzyjaźnij się także ze swoim ciałem, traktuj je jak świątynię i wsłuchuj się w nie, ucząc się rozpoznawać wysyłane przez niego sygnały. Pamiętaj, że dobra znajomość reakcji swojego organizmu pozwoli Ci wcześniej zauważyć niepokojące zmiany, co ma znaczący wpływ na to, jaką formę leczenia trzeba będzie przyjąć. Jednak odpowiednia profilaktyka oraz życie w zgodzie ze swoim organizmem ważne jest nie tylko w przypadku choroby, jaką są cysty na jajnikach: unikanie stresu, właściwa dieta, pielęgnacja oraz regularne oczyszczanie organizmu z toksyn wspomaga jego pracę, jednocześnie go wzmacniają i powodując, że sprawniej poradzi sobie z każdą dolegliwością.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *