Kosmetyki lecznicze Dr Nona

Kosmetyki lecznicze Dr Nona

Lecznicze właściwości i pielęgnacyjne działanie roślin znane były ludzkości już wieku temu. Dzięki działaniu wyciągów z określonych ziół starożytne kobiety dbały o cerę i ciało, a już 4500 lat temu roztwory olejków eterycznych wykorzystywane były do relaksującego i uspokajającego masażu. Z czasem wiedza o tym, co wzmacnia i leczy nasze ciało rozwijała się i ewoluowała, a kolejne odkrycia pomagały zmieniać i unowocześniać receptury kosmetyków pielęgnacyjnych. Dziś przy pomocy kremów, balsamów i maseczek możemy nie tylko dbać o swoje piękno, ale także wzmacniać zdrowie Wybierając naturalne kosmetyki lecznicze firmy Dr Nona dostarczamy naszej skórze idealną kompozycję witamin i składników mineralnych naturalnego pochodzenia, które doskonale się wchłaniają, uwalniając swoje działanie pielęgnacyjne i lecznicze. Naturalne składniki, działające w synergii ze sobą, wzmacniają funkcje obronne skóry, podnosząc jej elastyczność, odżywiając ją oraz przyspieszając regenerację naskórka.

Dlaczego produkty Dr Nona nazywane są leczniczymi?

Kosmetyki pielęgnacyjne firmy Dr Nona często określa się mianem leczniczych. Określenie to stosowane jest nie bez powodu, gdyż – oprócz funkcji pielęgnacyjnych – wykazują one także działanie lecznicze. Wynika to z faktu, że w ich skład wchodzą w pełni naturalne, doskonale przyswajalne przez naszą skórę substancje. Podstawą skuteczności kosmetyków leczniczych Dr Nona jest jednak Kompleks BioOrganoMineralny, w skład którego wchodzi Archebakteria – prastary jednokomórkowy mikroorganizm, nastawiony na przetrwanie i jednocześnie będący niewyczerpanym źródłem biologicznie aktywnych substancji. Lecznicze i regenerujące działanie Archebakterii w Kompleksie BioOrganoMineralnym wzmacnia biomasa, wytworzona na bazie naturalnych minerałów z Morza Martwego, a także najwyższej jakości francuskie olejki eteryczne. Dzięki Archebakterii aktywne substancje z kosmetyków Dr Nona są w stanie przenikać przez skórę w głąb organizmu, regenerując go i wzmacniając od wewnątrz. Kosmetyki lecznicze Dr Nona stymulują komórki naszego organizmu, pobudzając ich regenerację, na czym korzysta także nasz układ immunologiczny. Drugim filarem skuteczności kosmetyków leczniczych Dr Nona jest fakt, iż są to preparaty kosmetyczne nowej generacji, w których zastosowano unikalny system autotroficzny, co pozwala syntetyzować nowe molekuły białkowe na bazie własnych fragmentów mikro-molekularnych i regenerować struktury komórkowe. Wszystko to sprawia, że kosmetyki lecznicze Dr Nona są nie tylko synonimem piękna, ale także świadomej i dogłębniej dbałości o zdrowie.

Przez skórę do zdrowia

Kosmetyki lecznicze Dr Nona nie tylko wnikają w głąb organizmu, regenerując go na poziomie komórkowym. Kolejną ich funkcją jest wzmacnianie i odżywienie skóry, która stanowi najrozleglejszy ludzki organ, oraz wspomożenie jej naturalnych funkcji obronnych. Zbyt często zapominamy o usługach, które oddaje nam nasza skóra. Nie tylko zapewnia organizmowi możliwość kontaktu ze środowiskiem wewnętrznym: to właśnie przez skórę wchłania się wiele cennych substancji, a jednocześnie tą samą drogą organizm usuwa mnóstwo toksyn i substancji szkodliwych. Dodatkowo skóra jest miejscem zachodzenia wielu biochemicznych oraz fizjologicznych procesów, uzupełniających funkcjonowanie organów wewnętrznych: aktywnie uczestniczy w wymianie wodno-elektrolitycznej, oddychaniu, regulacji ciepła oraz przemianie materii. Właśnie dlatego o ten cenny, wielofunkcyjny i precyzyjnie działający organ powinniśmy dbać najlepiej, jak potrafimy, a więc wykorzystując do pielęgnacji naturalne kosmetyki lecznicze.

Jak to działa?

Lecznicze działanie kosmetyków pielęgnacyjnych firmy Dr Nona opiera się na unikatowym Kompleksie Bioorganomineralnym oraz synergii składników, które wzajemnie się uzupełniają i wspomagają swoje działanie. W praktyce kremy i balsamy Dr Nona doskonale przenikają przez skórę, dzięki czemu wykazują nie tylko miejscowe działanie, ale także wspomagają regenerację całego organizmu. Mobilizują wewnętrzne siły obronne organizmu poprzez hamowanie reakcji utleniania i wydzielania się wolnych rodników, posiadają też właściwości antyalergiczne, bakteriostatyczne i przeciwgrzybiczne. Skuteczność kosmetyków Dr Nona zasadza się również na najwyższej jakości olejkach eterycznych, które posiadają udokumentowane właściwości ochronne przed skutkami promieniowania. Dodatkowo olejki eteryczne rozszerzają możliwości adaptacyjne człowieka, pozwalając mu łatwiej i szybciej przystosować się do zmiany stref klimatycznych i czasowych. Natomiast swój energetyczny potencjał kosmetyki lecznicze zawdzięczają wspomnianej wyżej Archebakterii: to dzięki niej balsamy i kremy Dr Nona mają zdolność przenikania w głąb organizmu, przez co mogą odżywiać komórki organów wewnętrznych i całego ciała. Archebakteria stymuluje procesy regeneracyjne w uszkodzonych komórkach, przyspieszając ich naprawę i wpływając na działanie naszego układu immunologicznego.

Doskonałe właściwości pielęgnacyjne w połączeniu z działanie leczniczym sprawiają, że produkty Dr Nona w pełni zasługują na miano kosmetyków leczniczych. Dzięki temu kąpiel w Kwartecie Soli, nacieranie ciała Balsamem Solaris oraz regularne stosowanie Kremu Dynamicznego zapewnią nam nie tylko witalność oraz zdrowy wygląd, ale także znacząco wpłyną na samopoczucie, dając nam pewność, że dbając o skórę – jednocześnie dbamy o cale ciało.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *