Stres, życie w ciągłym biegu oraz postępujące zanieczyszczenie środowiska naturalnego mają bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie, a układ immunologiczny coraz gorzej radzi sobie z czynnikami, z którymi musi mierzyć się każdego dnia. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że spożywana przez nas żywność jest coraz bardziej przetworzona, zawiera więcej pustych kalorii, a drastycznie mało niezbędnych nam do prawidłowego funkcjonowania witamin i minerałów. Nie powinno więc dziwić, że z każdym rokiem wzrasta zachorowalność na wiele schorzeń, wśród których prym wiodą tzw. choroby cywilizacyjne. Zaliczamy do nich przede wszystkim cukrzycę, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, jednak czynniki cywilizacyjne i środowiskowe mają także znaczący wpływ na wzrost zachorowalności na różnego rodzaju nowotwory. W starciu z nimi medycyna konwencjonalna ma coraz więcej do zaproponowania, jednak leczenie tradycyjne skupia się przede wszystkim na objawach, zapominając, że istotą leczenia każdej choroby jest wyeliminowanie jej źródła. Z tego powodu ostatnimi czasy coraz więcej osób poszukuje alternatywnych dróg leczenia swoich dolegliwości. I coraz więcej dochodzi do wniosku, że odpowiedź na ich poszukiwania stanowi medycyna komórkowa.
Dla większości mieszkańców naszego kraju termin „medycyna komórkowa” wciąż stanowi zamkniętą księgę, tymczasem warto bliżej zainteresować się tym tematem. W skrócie medycyna komórkowa to nowy, rewolucyjny sposób patrzenia na medycynę i procesy lecznicze, w oparciu o zupełnie inne podstawy, niż ma to miejsce w przypadku medycyny konwencjonalnej. Warto zauważyć, że leczenie tradycyjne skupia się na organie jako jednostce funkcjonalnej organizmu, tymczasem medycyna komórkowa wychodzi z założenia, że najważniejsza jest komórka, czyli najmniejszy element naszego organizmu. To właśnie komórki budują tkanki, następnie organy, dlatego to właśnie komórki należy odpowiednio odżywić, by umożliwić im optymalne funkcjonowanie. Dodatkowo – jak wspomniano wyżej – medycyna konwencjonalna skupia się na usuwaniu skutków choroby, podczas gdy medycyna komórkowa dąży do zdiagnozowania i wyeliminowania przyczyny jej powstawania. Ta innowacyjna metoda ma na celu podniesienie świadomości zdrowotnej człowieka i przekonanie go, że zdrowie tak naprawdę znajduje się w zasięgu jego ręki – trzeba tylko zmienić optykę i skupić się na naturalnym wspomaganiu organizmu w miejsce sztucznego zwalczania objawów chorób.
Twórcą medycyny komórkowej jest niemiecki naukowiec dr Matthias Rath, wykonujący swoje badania w Californii. Jako pierwszy zastosował on innowacyjne spojrzenie na przyczyny wielu nękających nas współcześnie chorób, metod ich leczenia poszukując właśnie na poziomie komórki. Dr Rath dowodzi, że zasadniczą przyczyną powstawania większości chorób są długotrwałe niedobory witamin i mikroelementów w komórkach naszego ciała, co w efekcie prowadzi do osłabienia poszczególnych organów i upośledzenia funkcjonowania układu immunologicznego, który nie jest w stanie skutecznie radzić sobie z niesprzyjającymi czynnikami środowiskowymi. Dr Rath zauważa także, że skutki niedoboru innych niezbędnych nam do życia substancji, takich jak woda czy pokarm, widoczne są w krótkim czasie, dlatego nie mamy problemu z regularnym ich zaspokajaniem. Natomiast niedobory komórkowych składników odżywczych, czyli właśnie witamin, minerałów i aminokwasów, przez bardzo długi czas nie dają wyraźnych objawów, dlatego przez wiele lat nie mamy pojęcia, że w naszym ciele rozwija się choroba, która daje o sobie znać nagle, na przykład poprzez gwałtowny zawał serca. Celem Dr Ratha jest więc uświadomienie nam, że poprzez właściwe odżywianie komórek mamy realny wpływ na zapobieganie wielu groźnym chorobom. Można więc powiedzieć, że medycyna komórkowa stanowi nową gałąź wiedzy, która – w przeciwieństwie do medycyny konwencjonalnej, nastawionej na usuwanie skutków – ma na celu eliminację chorób poprzez odkrycie i usunięcie przyczyn ich powstawania. I właśnie ten jej aspekt sprawia, że coraz więcej osób sposobu na zdrowe i długie życie upatruje w medycynie komórkowej.
Najnowsze komentarze