Menopauza: pielęgnacja skóry dojrzałej

Posted on mar 11, 2013 in Menopauza | 0 comments

Menopauza: pielęgnacja skóry dojrzałej

 Kobiety, u których rozpoczęła się menopauza, borykają się nie tylko z jej typowymi objawami, takimi jak uderzenia gorąca, zlewne poty, wahania nastroju czy problemy ze snem. Wiek, w którym rozpoczyna się menopauza to także okres, w którym ciało kobiety dojrzałej wymaga szczególnej pielęgnacji. Warto zatroszczyć się o potrzeby dojrzałej skóry, by zagwarantować sobie piękny, promienny wygląd i zatrzymać upływ czasu.

Menopauza a kondycja skóry

Okres menopauzalny to czas, w którym skóra kobiety zaczyna przejawiać coraz silniejsze oznaki starzenia. Pojawiają się pierwsze, coraz bardziej widoczne zmarszczki, połączone z utratą jędrności oraz elastyczności. Wszystkie te zmiany mają związek z wiekiem, dodatkowo część z nich związana jest z wahaniami hormonalnymi, zachodzącymi w organizmie kobiety w okresie menopauzy. By je powstrzymać, dojrzałej skórze należy zapewnić odpowiednią pielęgnację. Najlepsze efekty daje stosowanie kosmetyków naturalnych, które zawierają aktywne substancje, przyswajalne o wiele lepiej, niż ma to miejsce w przypadku kosmetyków syntetycznych. Warto też pamiętać, że skóra, im jest starsza, tym słabiej reaguje na kosmetyki, dlatego tak ważne jest, by kurację przeciwstarzeniową rozpocząć, zanim jeszcze zauważymy zaawansowane oznaki starzenia się skóry.

Menopauza: piękna skóra dzięki kosmetykom Dr Nona

Naturalne kosmetyki pielęgnacyjne Dr Nona tworzone są na bazie Kompleksu Bioorganomineralnego, w którego skład wchodzi wyciąg z Archebakterii, ekologicznie czyste olejki eteryczne, wyciągi roślinne oraz minerały z Morza Martwego. To właśnie, temu unikatowemu połączeniu preparaty Dr Nona zawdzięczają swoje fenomenalne działanie. Kosmetyki Dr Nona kompleksowo pielęgnują i odżywiają skórę, zapewniając jej całkowitą odnowę biologiczną i hamując procesy starzenia. Skuteczną pielęgnację całego ciała zapewni głęboko oczyszczający Halo Gel, dający każdej kobiecie możliwość stworzenia salonu SPA we własnym domu. Doskonale regeneruje także Kwartet Soli z Morza Martwego, stosowany do kąpieli, a działanie regenerujące wzmacnia stosowanie Balsamu Solaris. Skórę ujędrni nam Masło do ciała Shea. By zapewnić odpowiednią pielęgnację dojrzałej skórze twarzy, warto sięgnąć po Balsam Przeciwzmarszczkowy pod oczy, a także Krem do twarzy Solaris z witaminą A czy Dynamiczny Krem Nawilżający. Doskonałe odżywienie zapewni nam także Krem na noc.

Zadbaj o skórę także od wewnątrz

Pamiętajmy także, że procesy starzenia się skóry związane są z ogólnoustrojowymi zmianami, zachodzącymi w organizmie kobiety, dlatego, by przeciwdziałać im naprawdę skutecznie, niezbędne jest również działanie od wewnątrz. Codzienną pielęgnację warto więc uzupełnić o przyjmowanie preparatu Goldseen, który zawiera wszystkie niezbędne naszemu organizmowi witaminy i minerały, wzmacniające i odżywiające całe ciało. Dodatkowo Goldseen wzbogacony jest w Kompleks Bioorganomineralny na bazie minerałów Morza Martwego oraz rewolucyjną formułę Koenzymu „Ultra-someQ10”, dzięki czemu nazywany jest współczesnym eliksirem młodości. By zapobiegać typowym objawom menopauzy, od 45 roku życia warto także przyjmować Feminseen – naturalny preparat na bazie fitoestrogenów soi, który reguluje poziom kobiecych hormonów płciowych. Zapewniając swojej skórze odpowiednią pielęgnację, wspartą poprzez przyjmowanie naturalnych suplementów diety, możemy być pewne, że nasza skóra dłużej zachowa piękny, promienny wygląd, a menopauza nie będzie dawała się nam we znaki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *