Menopauza: skuteczna alternatywa dla HTZ

Posted on mar 25, 2013 in Menopauza | 1 comment

Menopauza: skuteczna alternatywa dla HTZ

Menopauza oraz związane z nią nieprzyjemne objawy, takie jak rozdrażnienie, problemy ze snem, zlewne poty czy huśtawki nastrojów to coś, czego boi się chyba każda kobieta. Na szczęście istnieją sposoby łagodzenia przykrych symptomów klimakterium, zarówno te syntetyczne, jak i naturalne.

Dlaczego kobiety boją się hormonalnej terapii zastępczej?

Kobiety, które chcą zminimalizować negatywne skutki, jakie niesie ze sobą menopauza, mogą poddać się hormonalnej terapii zastępczej (HTZ). Polega ona na regulowaniu poziomu hormonów w organizmie poprzez podawanie ich syntetycznych odpowiedników. HTZ jest szczególnie zalecana kobietom, u których występują silne, szczególnie dokuczliwe objawy menopauzy, takie jak problemy ze snem, depresja, stopniowy zanik błony śluzowej pochwy i macicy, bądź u których rozpoczęła się osteoporoza. Jednak wiele kobiet nie chce przyjmować hormonów syntetycznych, obawiając się negatywnych skutków takiej terapii: wśród zagrożeń HTZ wymienia się podwyższone ryzyko zachorowań na raka sutka, istnieje także wiele przeciwwskazań do jej stosowania: niewydolność wątroby, choroby dróg żółciowych, guzy piersi, cukrzyca czy żylaki. Wszystko to sprawia, że wiele kobiet ma poważne obawy przed stosowaniem HTZ. Jednocześnie chciałyby zminimalizować przykre objawy klimakterium, szukają więc innych sposobów na radzenie sobie z menopauzą.

Naturalne wzmocnienie organizmu

Alternatywą dla hormonalnej terapii zastępczej mogą być substancje naturalne. Coraz więcej mówi się o sile fitoestrogenów – naturalnych substancji pochodzenia roślinnego, które swoją budową i działaniem przypominają żeńskie hormony płciowe. Ponieważ menopauza oraz jej objawy związane są z zahamowaniem produkcji kobiecych hormonów, przyjmowanie w tym okresie fitoestrogenów ma na celu uzupełnienie ich poziomu i minimalizacji nieprzyjemnych objawów klimakterium. Właśnie fitoestrogeny stosuje się w tym okresie jako alternatywę dla regulowania układu hormonalnego poprzez HTZ. Ważne jest jednak przyjmowanie odpowiednich ilości tych substancji, co nie jest takie proste: kobiety z krajów wysokorozwiniętych mają w swojej diecie zbyt mało produktów, bogatych w fitoestrogeny, by ich łagodzące działanie było zauważalne. Pomocne mogą się więc okazać naturalne suplementy diety na bazie takich związków.

Dr Nona kontra menopauza

Skutecznym sposobem na złagodzenie objawów, jakie daje menopauza, jest stosowanie naturalnych suplementów diety, regulujących pracę organizmu. By zlikwidować problemy ze snem, poprawić nastrój i przyspieszyć przemianę materii warto sięgnąć po Feminseen – naturalny preparat na bazie fitoestrogenów pochodzących z soi, w połączeniu z minerałami Morza Martwego. Femseen skutecznie łagodzi objawy menopauzy, ujędrnia skórę i pomaga zachować prawidłową wagę. Z kolei suplement Faza 9 stymuluje kobiecy układ hormonalny, normalizując jego pracę i łagodząc objawy menopauzy. Gwarancją odprężenia i relaksu będzie uspokajający Yamseen, natomiast niedobory witamin i minerałów w organizmie uzupełni napój Chocoseen lub pyszne batoniki Dakseen. Stosując naturalne suplementy diety Dr Nona jednocześnie złagodzisz objawy menopauzy oraz wzmocnisz organizm. Poczujesz się młodsza, piękniejsza i pełna sił witalnych, a menopauza i jej objawy staną się tylko wspomnieniem.

1 Comment

  1. Tego szukałem:)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *