Menopauza – szczególny czas w życiu kobiety

Posted on lut 4, 2013 in Menopauza | 0 comments

Menopauza – szczególny czas w życiu kobiety

Menopauza to specyficzny okres naszego życia, który prędzej czy później czeka każdą kobietę. Ze względu na wyjątkowo silne wahania hormonalne w organizmie okres przekwitania wymaga od nas szczególnej troski zarówno o ciało, jak i o psychikę. Co ważne, o potrzeby naszego organizmu powinnyśmy zacząć dbać jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów menopauzy – wówczas mamy największe szanse na złagodzenie dolegliwości i przejście przez ten szczególny czas bez stresu, nerwów, zmęczenia i bólu.

Zbawcze działanie fitoestrogenów

Wiele kobiet w okresie menopauzy nie potrafi poradzić sobie z męczącymi dolegliwościami, które utrudniają, a czasem wręcz uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. W takich przypadkach lekarze najczęściej przepisują nam hormonalną terapię zastępczą, która polega na sztucznym regulowaniu pracy naszego organizmu, przede wszystkim zaś funkcjonowania jajników. Jednak często kobiety mają uzasadnione obawy przed stosowaniem metod sztucznych, z drugiej jednak strony nie chcą przez kilka lat cierpieć z powodu nieznośnych uderzeń gorąca, depresji czy powracających bólów głowy. Rozwiązanie stanowią fitoestrogeny – naturalne substancje pochodzenia roślinnego, które działają podobnie jak produkowany przez nasze jajniki estrogen. Przyjmowanie suplementów opartych na fitoestrogenach w sposób naturalny łagodzi przykre objawy menopauzy. Z pomocą przyjdzie nam Feminseen, który w swym składzie łączy fitoestrogeny z flawonoidami i minerałami z Morza Martwego, dzięki czemu menopauza ze swoimi objawami staje się mniej uciązliwa. Terapia takimi suplementami jest nie tylko skuteczna, ale też – co najważniejsze – bezpieczna dla zdrowia.

Menopauza – pamiętaj o profilaktyce

Z problemem klimakterium prędzej czy później będziemy musiały zmierzyć się wszystkie. Jednak czas, gdy menopauza się rozpoczyna, jest trudny do zdiagnozowania i jego rozpoczęcie rozpoznajemy najczęściej dopiero na podstawie wystąpienia pierwszych charakterystycznych objawów. U niektórych kobiet czas przekwitania rozpoczyna się przed czterdziestką, inne zaś typowe dla klimakterium symptomy obserwują dopiero w okolicach sześćdziesiątego roku życia – tu nie ma żadnej reguły. Warto jednak odpowiednio wcześnie zadbać o właściwą profilaktykę, by złagodzić objawy menopauzy i przejść przez ten okres spokojnie. Dlatego każda kobieta w okolicach czterdziestego roku życia powinna zacząć szczególnie o siebie dbać: jeśli to możliwe, zmniejszyć nieco tempo życia, unikać stresu. Bardzo ważne jest też właściwe odżywianie i dostarczanie organizmowi codziennej dawki niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników mineralnych i witamin. Zapewnią nam to produkty mineralno-witaminowe z firmy Dr Nona takie jak Dakseen, Chocoseen czy Soupseen, które zawierają optymalne ich dawki, a dzięki naturalnym składnikom charakteryzują się wysoką przyswajalnością.

Oczywistym jest, że każda kobieta, niezależnie od wieku, powinna o siebie dbać. Jednakże menopauza stanowi w naszym życiu czas szczególny i dlatego wymaga szczególnej troski i zaangażowania. Pamiętajmy o odpowiedniej diecie i codziennej dawce ruchu na świeżym powietrzu, dzięki czemu skutki spowolnienia metabolizmu okażą się dla nas niegroźne. Aby dodatkowo wyregulować metabolizm możemy codziennie rano pić herbatę Gonseen, która ma działanie oczyszczające. Jeśli nasze życie jest pełne stresu, idealnym rozwiązaniem będzie uspokajający Yamseen w połączeniu z kąpielą w soli lawendowej z minerałami Morza Martwego. W czasie menopauzy szczególnie ważne jest także uzupełnianie niedoboru mikroelementów, które w tym okresie mają dla naszego zdrowia szczególne znaczenie, a więc przede wszystkim wapnia, który zapobiega osteoporozie. Jeśli odpowiednio wcześnie zaczniemy o siebie dbać, menopauza wkroczy w nasze życie niespostrzeżenie, a wszystkie jej negatywne objawy będziemy znać tylko z opowiadań koleżanek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *