Odchudzanie? Naturalnie!

Posted on sie 15, 2013 in Zdrowa dieta | 0 comments

Odchudzanie? Naturalnie!

W życiu prawie każdej kobiety nadchodzi ten moment – nie ważne, czy poprzedzony długimi rozmyślaniami, wielogodzinnym rozważaniem za i przeciw, czy związany ze spontaniczną decyzją – wydaje się być nieunikniony… Mowa oczywiście o odchudzaniu. Nastały takie czasy, że szczupła sylwetka jest ta najbardziej pożądaną – informują nas o tym programy telewizyjne, w których królują prezenterki i aktorki w rozmiarze 34, kolorowe czasopisma, z okładek których uśmiechają się do nas panie o idealnych wymiarach… trudno jest nie poddać się tej fali i nie popłynąć z prądem w kierunku wymarzonej sylwetki…

Niestety – odchudzanie, a zwłaszcza jego zdrowy wariant wcale nie jest taki prosty jak może się wydawać. Na osoby przechodzące na dietę czyha wiele niebezpieczeństw – chcąc jak najszybciej zrzucić zbędne kilogramy często wybieramy drogę na skróty – niezdrowe “suplementy”, wyniszczające głodówki lub prawie głodówki, wątpliwe sposoby znalezione w internecie, zbyt forsowne ćwiczenia… To tylko niektóre z pomysłów, które lepiej jest od razu odrzucić. Jak powiada stare porzekadło droga na skróty często jest tą najdłuższą – ekspresowe efekty naszych “wysiłków” często okupione są problemami zdrowotnymi, zaburzeniami sfery fizycznej i psychicznej i dużym prawdopodobieństwem, że utracone kilogramy powrócą i to ze sporą nadwyżką, jak tylko zaczniemy znów normalnie jeść…takim sposobem bardzo łatwo jest wpaść w błędne koło błędnych decyzji i przekonań. My ze swojej strony z całego serca odradzamy tę drogę, istnieją inne – zdrowsze i o wiele bardziej efektywne! Oto kilka rad, które sprawdzą się zarówno w przypadku osoby odchudzającej się po raz pierwszy, jak i weterana w tym temacie.

1. Regularne posiłki i śniadanie to podstawa każdej diety.

Śniadanie zjedzone do max. dwóch godzin po obudzeniu przyspieszy metabolizm oraz zapobiegnie spadkom cukru we krwi – to główni winowajcy napadów wilczego głodu podczas diet. Regularne, acz niezbyt obfite posiłki w ciągu dnia utrzymają przemianę materii na właściwym poziomie, dzięki czemu organizm zamiast zamieniać pożywienie w zapasy w postaci tłuszczu, strawi je od razu zamieniając w cenna energię.

2. Pij dużo wody mineralnej.

Nie tylko zredukuje towarzyszące diecie uczucie głodu, ale również pozytywnie wpłynie na metabolizm. Pijmy zatem ok. 3 litrów dziennie – ale nie hurtem! Rozsądnie będzie wypić szklankę pomiędzy posiłkami – ma to jeszcze jedną zaletę – woda wypełniając żołądek, sprawi, że zjemy mniejszą porcję!

A co zrobić, kiedy macie wody już serdecznie dosyć? Można zastąpić ja ziołowymi herbatkami, jak np. Gonseen, która dodatkowo wspomoże organizm w oczyszczaniu z toksyn!

3. Nadmiar soli szkodzi.

To zasada, do której powinniśmy się stosować praktycznie zawsze, nawet gdy nie jesteśmy na diecie. Natomiast w tym przypadku jest kluczowa, ze względu na jej skłonność do zatrzymywania wody w organizmie – nie tylko będziemy czuć nieprzyjemne obrzmienie, ale także wskazówka wagi będzie spadać znacznie wolniej, co może skutecznie nas zdemotywować. Zamiast soli stosujmy inne przyprawy – najlepiej takie, które dodatkowo będą stymulować metabolizm, jak oregano, tymianek, bazylię czy gotowy preparat mineralno-witaminowy Soupseen.

4. Węglowodany są nam niezbędne!

Wiele dietetycznych przesądów mówi o tym, aby z diety całkowicie wyeliminować węglowodany.To oczywiście błąd – w końcu są one naszym głównym źródłem energii! Ważne jednak aby były to tzw. dobre węglowodany, czyli złożone. Aby je strawić organizm musi się mocno postarać – spożytkować więcej energii, czyli więcej kalorii! Znajdują się one m.in. w produktach pełnoziarnistych i warzywach strączkowych. usuńmy natomiast węglowodany proste – znajdujące się w żywności wysokoprzetworzonej i słodyczach, to tzw. puste kalorie.

5. Kuszą cię produkty light? Zachowaj czujność!

Jeśli wydaje wam się, że tego typu produkt mozna jeść bezkarnie to jesteście w błędzie. Pomimo zachęcającej nazwy są one tylko w niewielkim stopniu mniej kaloryczne od produktów tradycyjnych, a często zdarza się, że tuczą o wiele bardziej! Dlaczego? Aby nie straciły walorów smakowych, nieobecność tłuszczu zastepowana jest dodatkową dawką cukru i na odwrót – to zabójstwo dla zdrowej diety!

6. Suplementy? Tylko te naturalne.

Kolejna pokusą – zaraz po produktach light – są suplementy, które obiecują nam schudniecie bez wysiłku w bardzo krótkim czasie. To oczywiście kłamstwo – w końcu, gdyby tak było po świecie stąpałyby same ideały! Zatem zamiast wierzyć pustym obietnicom i przechwałkom producentów skierujmy się w stronę naturalnej suplementacji – uzupełnijmy zatem braki minerałów i witamin, które doskwierają nam zwłaszcza podczas diet (np. stosując suplementy Dakseen, Soupseen czy Chocoseen, stanowiące świetną i zdrową słodką przekąskę), wspomóżmy pracę jelit i oczyszczanie organizmu (np. przy pomocy kapsułek Cleanseen, Reumoseen i Ravseen)

Stosując się do tych prostych przykazań szybko zauważymy, ze dieta nie taka straszna jak ją malują, a znikające kilogramy będą tego dowodem!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *