Uporczywe migreny – kobiecy problem?

Posted on mar 3, 2014 in Inne dolegliwości, Strony | 0 comments

Uporczywe migreny – kobiecy problem?

Silny, pojawiający się znikąd ból głowy, nadwrażliwość na dźwięki, światłowstręt,  nudności i wymioty – to klasyczne objawy migreny. Na tę dolegliwość cierpi uskarża się około 12% Polaków, jednak trzykrotnie częściej dopada ona kobiety. Jednak nie jest to typowo kobieca fanaberia – jak uważano przez wiele lat – ale poważne schorzenie neurologiczne. Jego przyczyny wciaż są nie do konca poznane, jednak istnieją sposoby, aby szybciej i efektywniej radzić sobie z bólem, który może być naprawdę uciążliwy i w najmniej spodziewanym momencie zakłócać nasze codzienne funkcjonowanie.

Migrenowe bóle głowy – oznaka inteligencji?

Historia badań nad migreną sięga czasów antycznych – istniał wówczas (i przez wiele kolejnych stuleci)  pogląd zgodnie z którym, ta niesympatyczna dolegliwość miała być oznaką szczególnej inteligencji oraz predyspozycji artystycznych. Dziś wiemy, że taka zależność nie istnieje, a pogląd zrodził się z obserwacji osób leczonych – jednak nie zmienia to faktu że na migrenowe bóle głowy cierpieli tacy wybitni tego świata jak Beethoven, Darwin, Einstein, Freud czy Juliusz Cezar. Aby zachorować na migrenę nie potrzebne sa nam wybitne zdolności umysłowe – czynnikiem odpowiedzialnym jest raczej feralny kawałek kodu DNA – gdyz jak dowiodły badania, podatność na migrenowe bóle głowy przekazywana jest genetycznie.Jeśli cierpi na ną któryś z rodzicow jest duże prawdopodobieństwo, że i dziecko będzie chore – pierwsze objawy mozna zaobserwować statystycznie rzecz ujmując pomiędzy 11 a 20 rokiem zycia.

Jakie są najczęstsze objawy migreny?

Istnieje kilka typów migren, jednak je wszystkie lączą pewne charakterystyczne objawy. Należy do nich przede wszystkim nadwrażliwość na światło, dźwięki oraz intensywne zapachy. W niektórych przypadkach migrena może doprowadzić również do zawrotów głowy, nudności, a nawet wymiotów. Głównym objawem jest pulsujący, trudny do zwalczania ból głowy. Trudno określić jakie czynniki odpowiadają za pojawienie się napadu migreny – może to byc stres, przemęczenie, czy niewyspanie, ale także wypicie lampki wina, zjedzenie potrawy smażonej, ciężkostrawnej, a czasem wystarczy nawet kostka czekolady.

Leczenie migreny

W związku z tym, iż przemysł farmaceutyczny nie proponuje nam obecnie leku, który pozwalałby na całkowite wyleczenie tej choroby. Dlatego też pozostaje wyłącznie leczenie objawowe. Paniom chorującym na migrenę najczęściej proponuje  się leki przeciwbólowe. By nie faszerować się nadmiernie tabletkami, a chcąc zadbać o zdrowie kobiety, warto wypróbować np. suplementy diety. Regularne wysypianie się, zdrowa dieta, unikanie nadmiernego stresu oraz naturalna suplementacja to połączenie, które potrafi uwolnić od ataków migrenowych bólów głowy. Co prawda choroby nie da się całkowicie wyleczyć, lecz odpowiednio dobrane suplementy pozwolą cieszyć się dobrym zdrowiem, przynosząc ulgę i pozwalając zapomnieć o bólu.

Naturalna terapia wspomagająca leczenie migreny proponowana przez Dr Nona:

Gonseen 2 szklanki dziennie.

Okseen  1 kaps. 2 razy dziennie

• Lovseen  1-2 kaps. rano

Balsam pod oczy wklepać wokól oczu2 razy dziennie.

Maseczka iłowa nakładamy na skórę głowy na 30 minut, 2 razy w tygodniu

Krem dynamiczny: nanosimy kilka razy dziennie na miejsca pulsu, zgięcie łokciowe, skronie, małżowiny uszne

Szampon do codziennego stosowania – codzienne mycie głowy połączone z masażem

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *