Właściwa suplementacja kluczem do zdrowia

Właściwa suplementacja kluczem do zdrowia

W ostatnich latach można zauważyć coraz częstszą obecność tematu suplementacji w naszym życiu. W telewizji regularnie pojawiają się reklamy, polecające ten czy inny preparat witaminowy, specjaliści także coraz częściej podkreślają konieczność regularnego uzupełniania niedoborów składników mineralnych oraz witamin w naszym organizmie. Czy jednak ten trend to tylko chwilowa moda, chwyt marketingowy czy też prawdziwa konieczność? Warto zdać sobie sprawę, że suplementacja w dzisiejszych czasach nie powinna być „fanaberią dla wybranych”, a naturalne suplementy witaminowo-mineralne powinny na stałe dołączyć do diety każdego z nas.

Dlaczego suplementacja jest konieczna?

Choć w naszym społeczeństwie można zaobserwować wzrost świadomości zdrowotnej oraz coraz większy nacisk na zdrowy styl życia, w rzeczywistości mało kto zdaje sobie sprawę, że nawet tak zwana „zdrowa żywność” nie jest w stanie dostarczyć nam wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Wynika to z prostego faktu: warzywa, będące podstawowym źródłem tych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu substancji, bardzo szybko tracą swoje cenne składniki. Dzieje się tak przede wszystkim na skutek obróbki termicznej, jednak największe niebezpieczeństwo kryje się w przechowywaniu żywności. Wbrew pozorom, problemem nie są warunki, w jakich przetrzymujemy żywność, lecz ich naturalne skłonności do utraty składników mineralnych i witamin: nawet przechowywane w lodówce produkty roślinne po upływie 48 godzin od zerwania tracą zdecydowaną większość witamin i minerałów, a straty te potrafią sięgać nawet 80%. Tymczasem zdecydowana większość z nas nie ma czasu i możliwości, by każdego dnia zaopatrywać się w świeże warzywa. Właśnie dlatego suplementacja staje się dziś koniecznością, która dotyczy każdego – nawet tych, którzy na pozór prowadzą przykładny styl życia i odżywiają się prawidłowo. Warto też pamiętać, że suplementy diety powinniśmy przyjmować profilaktycznie, nie czekając, aż organizm zacznie „upominać” się o ten czy inny składnik, reagując osłabieniem lub pogorszeniem stanu zdrowia. Niedobory witamin i minerałów tworzą się przez długi czas, dlatego w momencie, gdy ich objawy są już zauważalne, sam niedobór jest już najczęściej dość znaczny, a nawet może być groźny dla zdrowia – pamiętajmy o tym.

Tylko naturalne składniki

W przypadku suplementów diety, a więc substancji, które oddziałują na nasz organizm w sposób bardzo subtelny i precyzyjny, szczególną rolę odgrywa ich skład. By mieć pewność, że stosowane przez nas suplementy są naprawdę skuteczne, wybierajmy tylko te, które powstają z naturalnych składników. Nie jest tajemnicą, że substancje naturalne wykazują o wiele silniejsze działanie niż ich syntetyczne odpowiedniki, które nasz organizm przyswaja znacznie słabiej i które są przez to o wiele mniej skuteczne, a czasami nawet mogą być szkodliwe. Można by obrazowo powiedzieć, że sztucznie wytworzone witaminy czy syntetyczne wersje składników mineralnych nasz organizm traktuje z o wiele większą nieufnością i rezerwą, niż substancje naturalne, które nie są dla niego niczym obcym. Właśnie dzięki temu skuteczność składników pochodzenia naturalnego jest tak wysoka. Jeśli więc zależy nam na tym, by nie wydawać pieniędzy na środki, które tak naprawdę nie działają, zaopatrujmy się w preparaty na bazie składników naturalnych, wśród których szczególnie warto polecić preparaty mineralno-witaminowe Dr Nona. Siłą suplementów tej firmy jest właśnie synergia działania poszczególnych składników, które zostały pieczołowicie dobrane i skomponowane tak, by maksymalnie wzmacniać wzajemnie swoją skuteczność. W zależności od naszych potrzeb możemy więc stosować uspokajający i relaksujący Yamseen, rewelacyjny antyoksydant Okseen, oczyszczający Cleanseen czy doskonały preparat witaminowy Chocoseen w postaci pysznego czekoladowego napoju. Stosując preparaty Dr Nona naprzemiennie zapewnimy sobie uzupełnienie niedoborów wszystkich niezbędnych witamin oraz składników mineralnych – do tego w najlepszym, bo w pełni naturalnym wydaniu.

Odpowiedni skład to właściwe działanie

Jednak prawidłowy skład opiera się nie tylko na substancjach pochodzenia naturalnego. Równie ważne, co pochodzenie składników, są ich proporcje. Odpowiednio dobrane proporcje gwarantują suplementom wyższą przyswajalność dzięki zjawisku synergii: współdziałaniu konkretnych składników. Warto wiedzieć, że w przypadku synergii suma konkretnych działań daje wynik większy, niż każdego działania z osobna: w towarzystwie jednego składnika inny przyswaja się znacznie lepiej, niż gdyby występował samodzielnie. Co więcej, w przypadku suplementów diety synergia ma działanie kluczowe: wiele witamin i minerałów jest dla naszego organizmu bardzo słabo przyswajalna, jeśli równocześnie nie dostarczamy mu innego składnika. I tak na przykład niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu witamina C jest znacznie lepiej przyswajalna w towarzystwie bioflawonoidów, a ważny dla zdrowia kości wapń należy przyjmować w towarzystwie witamin A, C oraz D oraz magnezu i to w odpowiedniej proporcji. Witamina C z kolei wspomaga absorpcję żelaza, wspólnie z kwasem foliowym i witaminą B12 pobudza produkcję krwinek czerwonych. Witamina E wpływa na wykorzystanie witaminy K, A czy selenu, magnez uczestniczy w syntezie białek, lepiej wchłania się w obecności witaminy B6 i D. Witamina D jest niezbędna dla prawidłowej gospodarki fosforanowo-wapniowej. Te przykłady pokazują duże zależności między białkami, witaminami, minerałami. Dlatego tylko te suplementy, których składniki dobrane są na zasadzie synergii, są prawdziwie skuteczne i przynoszą pożądane efekty, chroniąc nasze zdrowie.

Suplementacja kluczem do zdrowego życia

Dziś, w dobie wiecznego pośpiechu, silnie przetworzonej, ubogiej w składniki odżywcze żywności oraz zanieczyszczonego powietrza, trudno mieć już wątpliwości, że suplementacja nie jest czczym wymysłem, ale koniecznością. Każdy, dla kogo zdrowie oraz dobre samopoczucie stanowią priorytet, powinien mieć świadomość, że nawet najzdrowszy styl życia i najbardziej ekologiczna żywność nie jest w stanie w stu procentach zaspokoić zapotrzebowania naszego organizmu na substancje mineralne i witaminy. Dlatego odpowiednia suplementacja, oparta na w pełni naturalnych, prawidłowo skomponowanych składnikach, odgrywa tak ważną rolę w życiu współczesnego człowieka: pozwala nie tylko na bieżąco uzupełniać niedobory cennych składników, ale ma także znaczący wpływ na nasze zdrowie. Przecież składniki odżywcze biorą udział w niezliczonych reakcjach biochemicznych komórek organizmu, a chroniczny ich niedobór jest główną przyczyną nieprawidłowej przemiany materii i powstawania chorób. Warto żyć świadomie i dbać o siebie oraz swoich bliskich od samego początku, nie czekając, aż brak tego czy innego składnika objawi się chorobą. Prawidłowa suplementacja znacząco zwiększa nasze szanse na długie i zdrowe życie, warto więc stosować ją na co dzień.

Właśnie dlatego firma Dr Nona, zgodnie z podstawową zasadą medycyny – „nie szkodzić”, zdecydowanie poleca ścisły i twórczy kontakt lekarza z pacjentem, zapewniający sukces w stosowaniu tych czy innych lekarstw. Bez wątpienia pozytywne, ale jeszcze niewielkie doświadczenie firmy, utrudnia wyczerpującą systematyzację optymalnego wykorzystania preparatów. Jednak już dziś można stanowczo stwierdzić, że najlepsze rezultaty osiąga się przy kompleksowym i długotrwałym stosowaniu preparatów firmy Dr Nona. A propos, to stwierdzenie jest zgodne z niekwestionowanym wnioskiem sławnego badacza przyrody, dwukrotnego laureata nagrody Nobla Linxusa Paulinga, który drugą połowę życia poświęcił nauce o żywności. Według Paulinga, którego Einstein nazwał prawdziwym geniuszem, codzienna, zwyczajna dieta powinna zawierać większe (niż proponowały to tradycyjne podejścia medyczne) dawki witamin E, A, B, a zwłaszcza C. Długotrwałe i bogate zaopatrzenie organizmu w witaminy sprzyja przedłużeniu życia i podniesieniu jego komfortu, zwłaszcza dzięki profilaktyce chorób serca i układu krążenia oraz chorób onkologicznych. Wszystkie produkty Dr Nona zawierają różną (ale zawsze odpowiednią) ilość wymienionych witamin, a oprócz tego najważniejsze mikroelementy i cenne aromaterapeutyczne komponenty, wchodzące w skład unikalnego kompleksu bioorganomineralnego.

Lawina naukowych i technicznych osiągnięć naszej cywilizacji, jaka runęła na ludzkość w drugiej połowie XX w., pozwoliła rozwiązać wiele wcześniej nierozwiązywalnych problemów. Niestety, ciemną stroną postępu technicznego, negatywnie wpływającą na zdrowie człowieka, były drastycznie zmieniające się warunki życia oraz wpływ czynników środowiskowych wcześniej nie występujących. Do nich należą różnorodne czynniki przemysłowe – skażenie gleby, powietrza i zasobów wodnych, wycinanie lasów oraz wiele innych działań wiodących do katastrofy ekologicznej. Wszystko to sprawia, że spożywane przez nas produkty są coraz mniej wartościowe, a środowisko, w którym żyjemy, ma coraz bardziej negatywny wpływ na nasze zdrowie. Warto o tym pamiętać i świadomie zadbać o to, by za pomocą naturalnych suplementów dostarczyć organizmowi właściwą dawkę niezbędnych witamin i minerałów, a co za tym idzie – pozytywnie wpłynąć na jakość i długość naszego życia.

1 Comment

  1. Wszyscy żyją w biegu i nie mamy wypracowanego nawyku zdrowego odżywiania i dbania o siebie. kobiety wklepują wielka ilość kremów, ale nie myślą jak odżywiają swoje komórki, ciało i skore od środka.
    w 100% zgadzam się, że nie powinna to być fanaberia dla wybranych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *