Diagnoza: mięśniaki macicy

Posted on cze 29, 2013 in Mięśniaki | 0 comments

Diagnoza:  mięśniaki macicy

Mięśniaki macicy to schorzenie, na które cierpi co piąta kobieta po 35 roku życia, a ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem.  Pojawiają się i rozwijają niezauważone, dlatego dla wielu kobiet taka diagnoza może stanowić spore zaskoczenie. Czy należy się ich bać? Czym są mięśniaki i jakie objawy powodują? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w tym artykule.

Mięśniaki macicy – co to takiego?

Mięśniak macicy to tzw. łagodne rozrosty nowotworowe, zbudowane z tkanki mięśniowej, która wyściela ścianki macicy. Owa tkanka w danym regionie narządu zaczyna się – z nie do końca poznanych powodów – gwałtownie namnażać. Wówczas powstaje guz – czyli mięśniak. W 99% są to zmiany łagodne, które bardzo rzadko przechodzą w fazę złośliwą – tzw. mięsaka gładko komórkowego. Mięśniaki mogą osiągać różne rozmiary – od ziarnka grochu, aż po piłkę do futbolu. W większości nie powodują żadnych dolegliwości, a kiedy są niewielkie (średnica poniżej 5 cm) wymagają jedynie systematycznych kontroli u lekarza.

Jakie objawy powodują mięśniaki macicy?

Dolegliwości powodowane przez mięśniaki są bardzo zróżnicowane – zależne przede wszystkim od rozmiaru oraz umiejscowienia. Te małe mogą pozostać niezauważone aż do badania ginekologicznego, te większe – mogą być przyczyną bólów brzucha, pleców i nóg.

Ze względu na położenie wyróżniamy mięśniaki podsurowicówkowe (rosnące w kierunku błony pokrywającej macicę od strony jamy brzusznej),  śródścienne (rozrastające się wewnątrz ściany macicy)  i podśluzówkowe  (które rozwijają się od strony pochwy w kierunku śluzówki macicy) – z każdym z nich wiążą się inne objawy. Mięśniaki typu pierwszego i drugiego mogą uciskać na narządy wewnętrzne, wywołując ból (przypominający rwę kulszową), parcie na pęcherz i odbytnicę. Rozrastając się prowadzą do dalszych dolegliwości tj. zaleganie/nietrzymanie moczu czy przewlekłe zaparcia. Natomiast mięśniaki trzeciego typu są najczęściej powodem problemów miesiączkowych – menstruacje są bolesne, przedłużające się i niezwykle obfite (tzw. krwotoczne). W efekcie przyczyniają się da anemii, niedokrwistością w ekstremalnych przypadkach  – niewydolności krążenia.

Jakie są przyczyny powstawania mięśniaków i czy można ich uniknąć?

Jak już wspomniano przyczyny powstawania mięśniaków wciąż jeszcze nie zostały do końca poznane. Jednak jak przypuszczają badacze w dużej mierze powiązane są z predestynacją genetyczną oraz zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Coraz częściej wskazuje się również na stres.

Jeśli wiemy, że w rodzinie jest historia mięśniaków – warto profilaktycznie stosować preparaty witaminowe wzmacniające organizm, tj. Dakseen, czy Chocoseen oraz systematycznie pić herbatę Gonseen, która pomoże nam pozbyć się z organizmu niebezpiecznych toksyn  oraz ustabilizuje pracę wszystkich układów organizmu, a z kolei Yamseen wyciszy nerwy. Warto również zrzucić kilka kilogramów – u kobiet ważących od 70 kg w górę ryzyko pojawienia się mięśniaków wzrasta aż trzykrotnie!

Kiedy natomiast nie udało nam się uniknąć tego schorzenia – warto stosować kompleksową kurację ziołowo-mineralną, która nie tylko wzmocni organizm, ale także pomoże w stabilizacji działania układu hormonalnego.  Istnieje bardzo duża szansa na pozbycie się niedużego mięśniaka i uniknięcie zabiegu chirurgicznego.

Kuracja wspomagająca produktami Dr Nona zalecana przy mięśniakach:

• Ravseen – 3 kaps. rano • Faza-9  – 2 kaps. 2 razy przez 2 tygodnie, następnie 2 kaps. rano • Yamseen – 2 kaps. na noc • Gonseen  – 0,5l dziennie • Goldseen – 1 kaps.  rano • Balsam Solaris – na dół brzucha codziennie i tampony 2 razy w tygodniu • Maseczka iłowa na dół brzucha i tampony 2 razy w tygodniu • Sól Morza Martwego do kąpieli

Jednocześnie przypominamy, że powyższa kuracja jest kuracją przykładową. W celu dobrania indywidualnego planu terapii wspomagających koniecznie skontaktujcie się z dysponującym odpowiednią wiedzą konsultantem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *