Medycyna komórkowa to nowy sposób patrzenia na chorobę i leczenie, całkowicie odmienny od tego, do czego przyzwyczaiła nas medycyna konwencjonalna. Zamiast skupiać się na organie, ta innowacyjna metoda za podstawowy i najważniejszy element organizmu przyjmuje komórkę, bo to przecież z komórek składa się całe nasze ciało. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że medycyna komórkowa skupia się nie na skutku, lecz na przyczynie, a więc dąży do wyeliminowania źródła choroby zamiast leczyć jej objawy. A eliminacja źródła możliwa jest właśnie na poziomie komórki – poprzez zapewnienie jej wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mikroelementów. Swoimi badaniami twórca tej metody, dr Rath, dowodzi, że przyczyną większości chorób są niedobory witamin i minerałów w komórkach, i to właśnie na eliminowaniu tych niedoborów medycyna komórkowa skupia swoje działania.
„Lekarz leczy, medycyna uzdrawia” – powiedział dawno temu Hipokrates, uznawany za ojca medycyny, i właśnie to stwierdzenie można by uznać za sekret i jednocześnie podstawę skuteczności medycyny komórkowej. Skupiając się na komórce, medycyna komórkowa dba o cały organizm, właśnie poprzez odżywianie tych najmniejszych jednostek budulcowych: zdrowe, odpowiednio odżywione komórki budują zdrowe tkanki, a te z kolei – zdrowe organy. Natomiast sekretem prawidłowego odżywienia komórek jest dostarczenie im odpowiedniej ilości naturalnych mikroelementów: substancji, które są nam potrzebne w znacznie mniejszych ilościach, niż białka czy tłuszcze, jednak bez nich prawidłowe funkcjonowanie żadnej komórki, a co za tym idzie – całego organizmu, nie jest możliwe. Mikroelementy są odpowiedzialne za procesy biochemiczne, zachodzące w każdej komórce, i choć niektóre z tych substancji nasz organizm syntezuje samodzielnie, jednak produkuje je w ilościach niewystarczających. Dodatkowo na niedobór mikroelementów ma wpływ ich utrata w trakcie procesów obróbki termicznej oraz przechowywania żywności, prawidłowe wchłanianie minerałów zaburzają także niezdrowe nawyki, będące przyczyną zwiększonego zapotrzebowania organizmu na konkretny składnik (na przykład palenie papierosów pozbawia nasz organizm ogromnych ilości witaminy C, natomiast częste spożywanie alkoholu zużywa zapasy witaminy B). By mieć pewność, że komórki naszego ciała funkcjonują prawidłowo, należy więc systematycznie dostarczać im odpowiednie dawki witamin i minerałów przy jednoczesnym ograniczenie czynników, które wpływają na nieprawidłowe ich przyswajanie.
Choć słowo „medycyna” jednoznacznie kojarzy nam się ze szpitalem, antybiotykami oraz leczeniem tradycyjnym, w rzeczywistości medycyna komórkowa niewiele ma wspólnego z konwencjonalną medycyną, uprawianą w szpitalach i przychodniach. W praktyce stosowanie się do zasad medycyny komórkowej sprowadza się tak naprawdę do działań profilaktycznych, a więc do regularnego dostarczania komórkom naszego organizmu niezbędnych ilości naturalnych witamin i minerałów. Warto zaznaczyć, że w medycynie komórkowej nie chodzi o uzupełnianie niedoborów tych substancji, lecz o niedopuszczenie do powstawania tych niedoborów. W oparciu o innowacyjną teorię dr Ratha produkuje się już suplementy mineralno-witaminowe, wytwarzane z naturalnych składników, które dostarczają naszemu organizmowi niezbędne dawki wszystkich potrzebnych mu mikroelementów. Regularne przyjmowanie naturalnych preparatów mineralno-witaminowych nie dopuszcza do powstawania wyraźnych niedoborów tych substancji w komórkach, dzięki czemu eliminuje przyczynę powstawania wielu chorób, wzmacniając jednocześnie organizm jako całość. Stosowanie zaleceń medycyny komórkowej to życie w zgodzie z naturą, wspomaganie naturalnych procesów organizmu oraz przejaw świadomości zdrowotnej.
Zadbaj o swoje zdrowie zaczynając od komórki
Medycyna komórkowa stanowi coraz popularniejsza alternatywę dla leczenia konwencjonalnego, opartego na syntetycznych środkach, z których niemal każdy wywołuje jakieś skutki uboczne, leczone kolejnymi medykamentami. W ten sposób powstaje błędne koło, z którego coraz ciężej nam się wyrwać, a organizm ma coraz większe kłopoty z funkcjonowaniem bez sztucznych „wspomagaczy” i kolejnych leków. Tymczasem medycyna komórkowa stawia na siły witalne organizmu, największy nacisk kładąc na uruchomienie i stymulację jego naturalnych procesów obronnych. Organizm, zbudowany ze zdrowych, silnych i dobrze odżywionych komórek funkcjonuje o wiele sprawniej niż ten, którego tkanki muszą zmagać się z niedoborami składników mineralnych, dlatego pierwszym i podstawowym krokiem do zdrowia i dobrego samopoczucia powinno być właśnie odżywienie komórek. Nie oszukujmy się – nie osiągniemy tego poprzez doraźne łykanie nieprawidłowo skomponowanych witamin – medycyna komórkowa wymaga stałej i systematycznej troski o nasze ciało, wspartej odpowiednia wiedzą. Jednak uwaga, poświęcona odżywianiu komórek będzie przynosiła wymierne efekty przez całe życie, pozwalając nam dłużej cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.
Najnowsze komentarze